DHI SAÇ EKİMİ

Direct Hair Implant (DHI) olarak da adlandırılan bu teknikte yapılan saç ekimi işleminin en önemli özellikleri kesisiz uygulanması ve herhangi bir iz bırakmamasıdır. DHI saç ekimi tekniğinde saç ekimi yapılması planlanan bölgede FUE saç ekiminde olduğu gibi kanal açma işlemi yapılmamaktadır. DHI saç ekimi bir implant operasyonudur. DHI yöntemi greftlerin nasıl ekildiği ile alakalı bir yöntemdir. Saç ekimi işlemi esnasında saç ekimi için özel olarak üretilmiş ince uçlu choi-pen ismini verdiğimiz medikal kalemler kullanılır. Saç kökleri donör bölge olarak bilinen başın arka (ense bölgesi) bölümünden alınır. Elde edilen saç kökleri kısa sürede alındığı için çok daha sağlıklıdır. Bu yüzden daha gür ve doğal bir saç görünümü sağlanır. DHI yönteminde de her operasyonlarımızda olduğu gibi ağrısız anestezi cihazı kullandığımız için operasyon öncesi ve sonrasında ağrı ve acı hissedilmemektedir. Sıklaştırma, ön hat düzenleme ve yoğunlaştırmalarda özellikle tercih edilir. Tıraşsız yapılabildiğinden kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

DHI SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

DHI saç ekimi yöntemi greftlerin nasıl ekildiği ile ilgili bir yöntemdir. FUE yönteminde olduğu gibi mikromotor vasıtasıyla punch adı verilen biyopsi iğneleriyle greftler alınır. Greftler alındıktan sonra koruyucu solüsyonda bekletilirken aynı anda ekim işlemine geçilir. Kullanılması uzmanca kişiler tarafından uygun olan choi-pen ya da implanter pen ismini verdiğimiz medikal kalemlere greftler tek tek yerleştirilir. Ekim işlemi tek tek yapıldığından dolayı greftler olabildiğince sık ekilir. Saçlı ama seyrek olan bölgelere uygulanması daha kolaydır. Herhangi bir kesi/kanal açılmadığından dolayı iyileşme daha hızlı gerçekleşir. DHI yönteminin sağladığı en büyük avantaj, donör bölgeden alınan greftlerin tek tek ekilmesi sonucunda saçlarda sağlanan yoğunluktur. İsteğe bağlı olarak DHI yöntemiyle ekimler tıraşsız da yapılabilmektedir. Ekim bittikten sonra donör bölgeye pansuman yapılır ve bandajlanır. DHI yöntemi bir günlük bir operasyondur. Ekilecek alana bağlı olarak ortalama 6-8 saat sürmektedir. Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için, hastanın hastanede kalmasını gerektirmez. Hastalar uygulama sonrası gerekli kontrolleri yapılarak aynı gün taburcu edilir.

DHI SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

• DHI saç ekiminin avantajlarının başında çok daha gelişmiş bir teknoloji sunduğunu söylemek mümkündür. DHI saç ekiminde ekim bölgesine herhangi bir kanal/kesi açılmadığından dolayı greftleri kısa sürede yerleştirmeye imkan sağlar.
• İşlem alanı boyut olarak daha minimal olduğundan kanama riski en aza iner.
• DHI saç ekiminde ekim bölgesine herhangi bir kanal/kesi açılmadığından dolayı ekim bölgesinin iyileşmesi daha hızlı gerçekleşir.
• DHI saç ekiminde saçlı bölge korunur.
• Tıraşsız uygulanması kolay olduğu için günlük hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz.
• Kesi/Kanal açılmadığından dolayı kanama riski ve ödem en aza iner.
• Saç köklerinin doku dışında kalış süresi azaltılarak ekimi daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.