GLUTATYONLU SAÇ EKİMİ

Glutatyon, hücrelerin enerji santralleri olan mitokondrilerin sağlıklı bir şekilde çalışması için gereklidir. Hasarlanmış veya işlev bozukluğu olan mitokondrilerin kanserleşme sürecinde kritik bir yeri vardır. Mitokondrilerin çalışması toksinler veya sağlıksız hücresel ortam nedeniyle bozulduğunda hücre solunum için oksijen yerine glukoz (şeker) kullanılan daha ilkel bir solunum formuna geçtiğinde kanserleşmektedir.

Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve enflamasyonun kontrolü için glutatyon düzeyleri yüksek tutulmalıdır. Araştırmalar yüksek glutatyon düzeylerinin kas hasarını azalttığını, kasların iyileşme süresini kısalttığını, kas kuvveti ve dayanıklılığını artırdığını ve metabolizmayı yağ depolama yerine kas yapımına kaydırdığını göstermektedir.

Glutatyon, sağlıklı kalmak ve hastalıktan korunmak için en önemli moleküllerden biridir. Yaşlanma, kanser, kalp damar hastalıkları, bunama (demans) ve başka birçok kronik/dejeneratif hastalığın önlenmesinde temel öneme sahip olan glutatyon, üç yapı taşından oluşur; bunlar sisteine, glisin ve glutamin aminoasitleridir. Glutatyon vücudumuzda doğal olarak üretilir. Glutatyona “ana anti-oksidan” denilmesinin sebebi, onun serbest radikalleri yakalayarak karaciğere taşır ve burada kendisini yenileyerek tekrar işine geri dönmesidir. Serbest radikaller, çoğu zaman normal hücre metabolik oksidasyonunun yan ürünleri ve toksik atıklarıdır. Anti-oksidanlar tarafından etkisiz hale getirilmediklerinde otoimmün hastalıklara, kanser gibi kronik hastalıklara yol açabilirler.

Glutatyonun vücuda alınarak aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmasının en başarılı yolu, damar ile vücuda alınmasıdır. Uygulama ağrısız olarak damar yolu ile yapılır. Toplamda 10 ya da 15 dakika gibi kısa sürede gerçekleşmektedir.

GLUTATYON SERUM İÇİNDE NE VAR?

Glutayon üç aminoasitten oluşur; glutamin, glisin ve sisteine. Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve kronik enflamasyonun kontrol altına alınması, glutatyon düzeylerinin yüksek tutulmasıyla ilişkilidir.

GLUTATYONU KİMLER KULLANAMAZ?

Gebeler, emziren anneler ve çocuklar üzerinde yapılmış yeterli çalışma bulunmadığı için uygulanmamaktadır. Kanser tedavisi görmeye devam eden hastalar, aktif kemoterapi ve radyoterapi gördükleri dönemlerde glutatyon tedavisi alamamaktadır.

GLUTATYON YAN ETİKLERİ VAR MIDIR?

Tüm dünyada aktif olarak kullanılan ve serbest radikallerin vücutta oluşturdukları zararları en aza indirmek veya oluşabilecek hastalıkların etkilerini azaltmak için kullanılan Glutatyon tedavisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Serbest radikal süpürücüsü olan glutatyonun, vücudunuzdaki miktarını arttırarak birçok kronik hastalık nedeni olan toksin ve ağır metallerden vücudunuzu kurtarabilirsiniz.

GLUTATYON DESTEKLİ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

IV glutatyon destekli saç ekiminde glutatyon bazlı serum, saç ekimi operasyonunun yapıldığı gün operasyon sürecine dahil edilir. Saç ekimi operasyonlarında kişiye sadece antibiyotik, ödem sökücü ve ağrı kesici gibi ilaçlardan hazırlanmış serum verilir. Glutatyon destekli saç ekiminde ise glutatyon bazlı serum, saç ekimi hastalarımıza tamamlayıcı tedavi olarak uygulanır. Vücudun gençlik iksiri ve sağlık güvencesi olarak adlandırılan glutatyon, operasyon sonrasında hastalarımızın daha hızlı iyileşmesine olanak sağlar. Operasyon esnasında yatar pozisyonda olduklarından dolayı glutatyon desteğinden sonra kas ağrıları en aza iner. Bunların yanı sıra güçlü antioksidan etkisi sayesinde kendinizi daha arınmış hissedersiniz. IV glutatyon destekli saç ekiminden sonra dilerseniz glutatyon seanslarına devam edebilirsiniz.