Karın Germe

Sezaryen, hamilelik ve sürekli kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkıklık, çatlaklar ve yağlanmalar gibi sebeplerle karın germe ameliyatlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Karın bölgesindeki yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkıklık gibi sorunlar için karın germe ameliyatı yapılır. Operasyonda fazla deri alınır, deri gerdirilir, düzgün bir görünüme kavuşturulması sağlanır. Sarkmış deri görünümü ortadan kalkar, fazla yağlar alınır ve özellikle göbek deliğinin altındaki çatlaklar yok edilmiş olur.

Karın ve göbek altı bölgesindeki deformasyonu gidermek için genel anlamda yapılacak müdahalelerin yanı sıra yağlanma ve sarkmalar sadece göbek deliği altı bölgesinde oluşmuşsa, bu durumda mini karın germe operasyonu yeterli olabilir.

Bünyemizde Vaser Liposuction cihazı kullanılır. Ameliyat süresi, ameliyatın teknik ve kapsamına bağlı olarak 3-5 saattir. Kişi operasyondan 4 saat sonra ayağa kalkabilir, 2 gün sonra da taburcu edilir.

Karın Germe

Hastalara karın germe ameliyatı sonrasında özel bir korse giymeleri tavsiye edilir. Yaklaşık 1 ay gibi bir süre devamlı olarak giyilen bu korse sayesinde, karın bölgesi istenen forma ulaşır ve operasyonun verimi artar. Ameliyattan aşağı yukarı 3-4 saat sonra ayağa kalkıp birinin yardımıyla yürüyebilirsiniz. Ameliyatın ertesi gününde ise herhangi bir destek almadan yavaş yavaş yürümeye başlayabilirsiniz. Operasyon esnasında karın bölgesine uygulanan işlemler ve dikişlerden dolayı, kısa bir süre ağrı olabilir.

Kendinizi iyi hissediyorsanız ve ağır koşullarda çalışmıyorsanız, yaklaşık 7-10 günlük bir süre içerisinde işinize dönebilirsiniz. Vermiş olduğumuz bu bilgiler tüm karın germe ameliyatları için geçerlidir.

Hizmetlerimiz

 Saç Ekimi

Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur.

 Saç Tedavileri

Saçlar; genetik nedeler, sigara kullanımı, stres, vitamin eksiliği, hormon bozuklukları vb. nedenlerle saç dökülmesi gözlemlenebilir. Saç ekiminin gerekli görülmediği durumlarda, saçları beslemek ve güçlendirmek için medikal saç tedavilerine başvurulmaktadır.

 Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi, bir vücut kısmının veya karakteristiğinin görünümünü yeniden yapılandırmak veya değiştirmek için yapılan her türlü ameliyatı ifade eder. Plastik cerrahi, öncelikle işlevi geri kazanmak veya fiziksel görünümü değiştirmek için yapılmasına bağlı olarak, rekonstrüktif veya kozmetik cerrahi olarak geniş bir şekilde sınıflandırılabilir.