Kol Germe

Aşırı kilo alıp verme ve yaşlanmayla gevşeyip sarkan en belirgin bölgelerden biri koldur. Hastalar sıklıkla kısa kollu kıyafetler giydiklerinde rahatsız olurlar ve kol germe ameliyatına ihtiyaç duyarlar.

Ameliyat Süreci

Kol germe ameliyatı ortalama 2 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır. Hastaların bir gece hastanede kalması önerilir ve ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası 2 hafta korse kullanılmasını öneriyorum. 1 hafta sonra günlük hayata dönüş sağlanır. Hafif spor için 1 ay ağır spor için en az 2 ay beklemek gerekir. 3 gün sonra banyo yapılabilir.

İz Kalır Mı?

Fazla deri çıkarıldığı için iz kaçınılmazdır. Kalacak izin yeri kollar kapalı pozisyonda önden ve arkadan görünmeden gövdeye bakacak şekilde ayarlanır ve çıkarılacak deri miktarına göre koltuk altından dirseğe kadar uzanabilir. 1 yıl içerisinde iz belirginliğini kaybetse de tamamen kaybolmaz.

Hizmetlerimiz

 Saç Ekimi

Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur.

 Saç Tedavileri

Saçlar; genetik nedeler, sigara kullanımı, stres, vitamin eksiliği, hormon bozuklukları vb. nedenlerle saç dökülmesi gözlemlenebilir. Saç ekiminin gerekli görülmediği durumlarda, saçları beslemek ve güçlendirmek için medikal saç tedavilerine başvurulmaktadır.

 Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi, bir vücut kısmının veya karakteristiğinin görünümünü yeniden yapılandırmak veya değiştirmek için yapılan her türlü ameliyatı ifade eder. Plastik cerrahi, öncelikle işlevi geri kazanmak veya fiziksel görünümü değiştirmek için yapılmasına bağlı olarak, rekonstrüktif veya kozmetik cerrahi olarak geniş bir şekilde sınıflandırılabilir.