Meme Dikleştirme

Her kadın dolgun, iri, estetik olarak daha güzel görünümlü memelere sahip olmak ister. Meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilgiler meme dikleştirme ameliyatı içinde geçerlidir. Aradaki fark memenin sarkıklığı yanında meme normal boyuttadır ya da içi boşalmıştır, büyük meme değildir. Kilo kaybı, emzirme sonrası ya da yaşlanma sonucu hacmini yitiren meme dokusu, üzerini saran derinin bol kalması sonucu sarkık bir görüntü kazanabilir. Sarkık memelerin görünümü meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir. Yeterli bir hacme sahip olmayan sarkık memeler için tek başına meme dikleştirme ameliyatı yeterli olmayabilir.

Meme dikleştirme ameliyatına ek olarak daha dik durması için meme protezi uygulaması ile kombine edilebilir. Meme dikleştirme ameliyatında fazla cilt çıkarılır, meme başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı küçültülür ve meme başı yukarıya yükseltilir. Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 2-3 saat sürer. 1 akşam hastanede misafir edilir.

Meme Dikleştirme

Ameliyat izi ve tekniği meme sarkıklığının derecesine göre değişir. Amaç güzel memenin yanı sıra olabildiğince a iz bırakmaktır. Sarkıklığı az olan memelerde sadece meme başı etrafında iz bırakan teknik, sarkıklığı fazla olan olgularda ise meme başından aşağı inen dikey iz bırakan teknik tercih edilir.

Ameliyat sonrası ağrı basit ağrı kesicilerle giderilebilir. Dikişlerin tamamı eriyen dikişlerdir. Hasta 3-4 gün sonra işine dönebilir.

Hizmetlerimiz

 Saç Ekimi

Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur.

 Saç Tedavileri

Saçlar; genetik nedeler, sigara kullanımı, stres, vitamin eksiliği, hormon bozuklukları vb. nedenlerle saç dökülmesi gözlemlenebilir. Saç ekiminin gerekli görülmediği durumlarda, saçları beslemek ve güçlendirmek için medikal saç tedavilerine başvurulmaktadır.

 Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi, bir vücut kısmının veya karakteristiğinin görünümünü yeniden yapılandırmak veya değiştirmek için yapılan her türlü ameliyatı ifade eder. Plastik cerrahi, öncelikle işlevi geri kazanmak veya fiziksel görünümü değiştirmek için yapılmasına bağlı olarak, rekonstrüktif veya kozmetik cerrahi olarak geniş bir şekilde sınıflandırılabilir.