Uyluk Germe

Uyluk cildinin gevşemesi ve sarkması aşırı kilo alıp verme sonrası sık görülen deformitelerden biridir, yaşlanmaya bağlı da olabilir. Liposuction ile düzeltilemeyecek kadar cilt fazlası olan durumlarda uyluk germe ameliyatı gerekir.

Ameliyat Süreci

Kullanılacak tekniğe bağlı olarak 2-4 saat arası sürer ve genel anestezi altında yapılır. Hafif-orta düzeyde sarkma olan durumlarda sadece kasık bölgesinden yapılan kesi ile uyluk derisi yukarı toplanabilir. Sarkıklığın ileri olduğu durumlarda T şeklinde dize kadar uzanan uyluk iç yüzünde kesi yapmak gerekebilir. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Taburculuk sonrası 5-6 gün içerisinde günlük hayata dönülebilir. Zorlayıcı hareketlerden 1 ay kaçınmak gerekir. Ameliyat sonrası dönemde 3 hafta korse kullanılmasını öneriyorum.

İz kalır mı?

Fazla derinin çıkarıldığı bir ameliyat olduğu için iz kaçınılmazdır. Sadece kasık bölgesinden yapılan hafif-orta düzeyde sarkıklığı olan hastalarda izin tamamı iç çamaşırı içinde kalır. İleri düzeyde sarkması olan hastalarda kesi izi uyluk içinden dize kadar uzanabilir.

Hizmetlerimiz

 Saç Ekimi

Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesi ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur.

 Saç Tedavileri

Saçlar; genetik nedeler, sigara kullanımı, stres, vitamin eksiliği, hormon bozuklukları vb. nedenlerle saç dökülmesi gözlemlenebilir. Saç ekiminin gerekli görülmediği durumlarda, saçları beslemek ve güçlendirmek için medikal saç tedavilerine başvurulmaktadır.

 Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi, bir vücut kısmının veya karakteristiğinin görünümünü yeniden yapılandırmak veya değiştirmek için yapılan her türlü ameliyatı ifade eder. Plastik cerrahi, öncelikle işlevi geri kazanmak veya fiziksel görünümü değiştirmek için yapılmasına bağlı olarak, rekonstrüktif veya kozmetik cerrahi olarak geniş bir şekilde sınıflandırılabilir.